Ogłoszenie

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 2024-06-16 09:03:47
Łączny czas online:



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Notebook a Laptop
PostNapisane: 2010-03-02 15:30:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-09-07 11:24:48
Posty: 5976
Lokalizacja: Stettin
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 60
Ta 2 lata informatyki a ja nic nie wiem ;p

A wiec jaka jest różnica?

Czy na Notebooku mogę korzystać z:
- programów graficznych typu Corel, Photoshop itd bez zamulania(wiadomo przy dobrym sprzęcie)
- edytorów filmów typu Movie Maker, Sony Vegas itd j/w
- ogólnie pracować z grafiiką

Nie zależy mi by grać na Note czy lapie

Jak to cenowo wychodzi co tańsze ?

Czy jednak lepiej kupić nowego blaszaka?

_________________
ObrazekObrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-03-02 16:30:07 
Offline

Dołączył(a): 2009-04-06 14:00:11
Posty: 635
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 8
* Laptop (słowo pochodzi od ang. słowa Lap, które znaczy w języku polskim kolano), to komputer na tyle mały i zgrabny, że nie stanowi problemu by go używać na kolanach.
* Notebook to w ogólności jeszcze cieńszy komputer.

Tyle teoria. W praktyce nazwy te są używane naprzemiennie, a granica między laptopem i notebookiem się zatarła (chyba już na starcie była tylko marketingowym tworem). Ustalmy zatem, że na stronie nazwy te będą używane równorzędnie.

Warto jeszcze powiedzieć czym są Netbooki. Te niezmiernie popularne w ostatnich miesiącach urządzenia to nic innego jak zminiaturyzowany laptop. Jest wyposażony w słabszy procesor, mniejszy dysk, mniej pojemną baterię niż jego więksi bracia. Netbook może być udanym zakupem ale tylko wtedy gdy rzeczywiście zamierzamy z nim podróżować i wykorzystywać go jako mobilny komputer. W innym wypadku będziemy zawiedzeni.

_________________
you can stop me , but you can't stop us all !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-03-02 17:02:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-09-07 11:24:48
Posty: 5976
Lokalizacja: Stettin
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 60
gigzor napisał(a):
z nim podróżować i wykorzystywać go jako mobilny komputer. W innym wypadku będziemy zawiedzeni.


Czyli odpada na to co bym chciał ?:> nie będzie aż tak wydajny ?:>

Gry już pisałem nie interesują mnie(zresztą grać na lapie też katastrofa ;p)

_________________
ObrazekObrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-03-02 17:13:26 
Offline

Dołączył(a): 2009-04-06 14:00:11
Posty: 635
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 8
ty napisałeś notebook , nie netbook

netbooka możesz mieć za 300zł , ale raczej do ściagania surfowania po necie, ale są też lepsze do 1k złoty coś znajdziesz napewno pod te parametry co ty chcesz..

np taki

z miesiac temu po 700zl byly takie fajne netbooki , wiec przegladac codziennie aukcje i szukac :)

_________________
you can stop me , but you can't stop us all !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-03-02 17:57:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007-04-14 07:53:56
Posty: 987
Lokalizacja: Że znowu
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 7
netbook - idealna sprawa na uczelnie, do pracy, tam gdzie nie chce Ci sie codziennie targac 4kg

wszedzie tam gdzie chcesz miec wygode kozystania z wlasnego komputera, oczywiscie nie jest tak wydajny jak pelnych rozmiarow laptop

mimo to wbrew powszechnemu mniemaniu jest to bardzo wydajna zabawka
posiadam msi Wind U100 (z nowym biosem pozwalajacym krecenie zegara do 2.0GHz), mimo malej matrycy potrafi wiele

rozdzielczosc 1024x600 nie jest czyms szalonym ale do wiekszosci programow/gier wystarczy (sa tez netbooki z bardziej cywilizowanymi rozdzielczosciami ale cenowo to juz inna polka)
lub podpina sie normalny monitor, tak jak ja czesto biore netbooka na uczelnie podpinam w sali laboratoryjnej monitor myszke klawiature i wszystkie wyniki mam juz u siebie

czesto uzywam na nim CADa / photoshopa
Lol - 15-20 fps
Stalker cien czarnobyla - 10-15 fps
CS - 30-60 fps

takze maluch nie jest taki znow slaby

co nie zmienia faktu ze nie mam pojecia jaka jest roznica pomiedzy laptopem a notebookiem, o ile takowa jest

_________________
Nie dyskutuj z debilem, najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu, a pozniej pokona doswiadczeniem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-03-02 19:58:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-07-23 16:53:23
Posty: 973
Lokalizacja: woj. opolskie
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 8
Ja mam netbooka msi wind

Dałem 1500 zł.
Da się kupić taki komputer do 1000zł, ale wtedy jest 1gb ramu ( ja mam 2gb), dysk ma do 100gb (ja mam 160gb), bateria jest 3 komorowa, ktora wytrzymuje ponad 2 godz (ja mam 6 komorowa, ktora wytrzymuje od 4 do 5 godz)

Zalety:
Noszę codziennie na uczelnie, nie trzeba żadnej torby, wkładam normalnie w etui do plecaka, waży z bateria trochę więcej niż 1kg.

Stosunkowo długo wytrzymuje na baterii, 6 komorowa bateria trzyma 4-5 godz, a na tej samej baterii 15 calowy laptop trzyma 2 godz. Można do netbooka włożyć baterie 9 komorową która wytrzyma ze 9 godz, ale to trzeba z 200zł więcej wydać (dla mnie to już było bezsensowne, bo zawsze mogę kupić drugą baterie)

Matryca led, wszystko widać nawet z ostrego kąta.



Wady:
Głośniki parodia, mają 2,5 wata, lepsze są głośniki w komórkach

karta graficzna zintegrowana, w wielu grach 3d jest 4-5fps na minimalnych detalach (na kompie z grafika radeon 9600 pod agp było 30 fps)

Wolny dysk twardy (4200 obrotów na minute) w celu zmniejszenia zurzycia prądu, wpływa to na czas kopiowania z pendriva i rozruch systemu

Wifi potrafi bez powodu zrywać połaczenie co 10min, np u mnie na netboku net miał 3/5 kresek, a na ipodzie 5/5. wiec te wifi dosc slabe, oczywiscie nie nadaje sie do gier mmo.




Ogólnie: taki netbook jest idealny do excela,worda, surfowania po necie, jakiegos drobnego programowania itd. Jako tanie kino domowe sie nie nadaje! gdyż karta muzyczna jest też słaba, ma 2.0.

Matryca ma rozdzielczosc 1024x600. ja osobiscie uzywam 1024x768 i czesci nie widze, przesuwam mysza podjezczajac do krawedzi. Lecz karta graficzna ma mozliwe wieksze rozdzielczosci, ktore sie wylaniaja po podlaczeniu do telewizora. Oczywiscie na tv mozna ogladac jakies zwykle divx, blurayow itd nie da rady ;p.


Za 15 przemawia karta graficzna i jak kto lubi naped. Za 10 przemawia cena i waga :).
Ale mozesz tez kupic notebooka 12 calowego, w nich juz wkladaja napedy i dobre karty graficzne, a waza zamiast 3kg przykladowo 1,8kg.

Nowe netbooki mają/będą miały dotykowy ekran, a te droższe mają dyski SD (coś w stylu pendriva, bez krecenia tasmy) co zwieksza czas pracy na baterii, i przyspiesza ładowanie systemu. a są hybrydy co mają np 8gb dysk sd na system, i np dysk 160gb tasmowy na dane ktory włacza sie i wyłacza klawiatura.

tradycyjne netbooki maja procek atom 1,6ghz, wychodza teraz dziwactwa z prockiem atom 1,66 czy 1,8 czy cos takiego ale cena jest wyzsza o kilka set zl a to i tak i tak sie nei nada do gier, wiec nie ma sie tym co podniecac.


Wiec zdecyduj co jest dla ciebie wazniejsze, noszenie go codziennie na uczelnie i uzywanie neta,worda,excela. CZy granie w gry i grafika 3d czy zdrowy kompromis, wtedy polecami 12 calowy notebook, jakbys bral 12 calowy ja bym sobie naped darowal, 500gram dodatkowej wagi ;p. a zamiast bawic sie plytami lepiej kupic dysk przenosny usb 500giga za 200 cos zl ;p


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-03-02 20:15:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007-04-14 07:53:56
Posty: 987
Lokalizacja: Że znowu
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 7
stan , na msi windzie odpalasz GMAbooster i kreci procesor graficzny 2,4x bez zmiany napiecia na grafice

+ nowy bios krecacy procka do 2.0 , wtedy mozna sie zdziwic co potrafi taki smieszny netbook

kolosalna roznica w grach

co do wifi, u mnie w windzie dziala super, takze musisz miec cos ze sterami / karta, my na uczelni czasem smigamy w 4 na multiplayerze, a adhoc jest odpalone wlasnie na windzie, z tym ze sieci nie moga byc na 'automatyczne' bo co chwile bedzie cos mielilo

_________________
Nie dyskutuj z debilem, najpierw sprowadzi cie do swojego poziomu, a pozniej pokona doswiadczeniem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-03-03 10:21:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-07-23 16:53:23
Posty: 973
Lokalizacja: woj. opolskie
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 8
Cytuj:
z tym ze sieci nie moga byc na 'automatyczne' bo co chwile bedzie cos mielilo


to chyba to jest problem.

a co do podkrecania grafiki,to zwieksza wydajnosc moze o 20%. wiec z 5fps grywalnosci sie nie otrzyma, jedynie sie otrzyma krotszy czas trzymania baterii


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-03-03 22:58:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-04-10 21:20:12
Posty: 5092
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 5
Tak jak mówią ludzie notebook i laptop to już to samo praktycznie zawsze było to to samo :P Co innego netbook. Wszystko zależy od tego do czego będzie ci potrzebny komputer przenośny. Netbook na moje ma za małą matryce jeśli chodzi o grafikę nie wyobrażam sobie pracy na nim, mówię tutaj od DP jakimś bardzo duże obrazy itp. Ogólnie do takich celów za mały ekran ba 19" jest na moje za małe ;P Ale jeśli jest to serfowanie po necie, programowanie i czasem pogranie na sieci w Q3 arena i inne starocie to netbook nie jest zły. Ogólnie grafikę i 2d i 3d odradzam na netbookach i laptopach za małe to i za kijowe ;P

_________________
www.poomoc.pl
There is nothing in this world worth believing in...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Style created by © Matti, gry komputerowe, reklama sem reklama seo

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group Change colors.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.028s | 15 Queries | GZIP : Off ]


Sponsorem naszego serwera FTP jest e-utp.net