Ogłoszenie

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 2024-05-21 03:02:08
Łączny czas online:



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wszechświat - planety i życie na nich
PostNapisane: 2010-10-08 18:56:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-09-07 11:24:48
Posty: 5976
Lokalizacja: Stettin
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 60
Pewnie poważnie temat wygląda, ktoś stwierdził że nie ma tu ludzi z którymi można na takie tematy prowadzić debaty, ale spróbujmy(jak się nie rozkręcić to trudno, jedni wolą JP i chlanie, a ja lubię gwiazdy)


Ostatnio było słychać o nowo odkrytej planecie Gliese 581g, która ma podobne warunki do naszej Ziemi. Jak myślicie czy za naszego życia dowiemy się, bądź nawet osobiście się przekonamy o faunie i florze po za naszym układem słonecznym ? i będziemy wstanie tam polecieć?


Aż żałuję, że nie jestem żadnym astronomem itp. nie stać mnie nawet na teleskop, bo lubie gwiazdy, ba nawet jestem słabym matematykiem by to ogarnąć, ALE chcę po prostu wiedzieć jak najwięcej.

Jak ktoś to lubi to polecam dużo fajnych filmików o kosmosie(taki 1 cykl jest co prowadzi znany aktor Sam Neil - http://www.youtube.com/watch?v=de-pf82i ... re=related i wiele innych)

A co wy myślicie?

_________________
ObrazekObrazek
Obrazek


Ostatnio edytowano 2010-10-11 19:19:11 przez Cat^, łącznie edytowano 2 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-08 19:12:38 
Offline

Dołączył(a): 2009-09-22 11:48:55
Posty: 106
Płeć: Nieokreślona
Pochwały: 1
Watpie ze polecimy a takich ziemi jest pewnie xxx nie wierze ze jest tylko jedna jedyna biorac pod uwage wielkosc tego wszystkiego nawet ciezko mi to ogarnac jakie to ogromne ogladalem chyba ze 100 takich filmikow na youtube discovery itp ... wie co ukrywa przed ludzmi NASA i tym podobne. Zreszta na o2 wp itp codziennie jest 10 koncow swiata 10 widzianych ufo wiec nie wiadomo czy to wszystko to nie pic na wode.Samo to jak budowali te wielkie piramidy bez dzwigow koparek itp jest dziwne


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-08 19:46:10 
Offline

Dołączył(a): 2010-03-15 15:05:09
Posty: 1352
Lokalizacja: z RED CHESTA :)
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 19
o Gliese 581g właśnie dzisiaj słyszałem że podobno jest taka jak ziemia jak to usłyszałem to aż nie chciało mi się wierzyć

[ Dodano: 8 Paź 2010, 2010 19:48 ]
Jakieś badania na Gliese 581g, będą robić amerykańce pewnie żeby zbadać itp


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-08 20:42:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007-02-18 22:58:59
Posty: 356
Płeć: Nieokreślona
Pochwały: 9
Prawdopodobieństwo wystąpienia życia ( w dowolnej formie) we wszechświecie jest bardzo duże, szczególnie że znany(obserwowany) wszechświat jest bardzo mały w porównaniu z całością.
Ostatnimi czasy ciągle słychać o nowych planetach podobnych do ziemi ale co z tego ? Najlepsze jest to że patrząc na metody jakimi oni odkrywają te planety(dość dobrze znam metodę jakiej używał prof.Wolszczan) to niema szans określić jaka to planeta naprawdę jest , jedynie co mogą przypuszczać jak ona wygląda ze względu na jej położenie i przypuszczalną wielkość.Do tego można dodać że im dalsza planeta , tym dłuzej idzie jej obraz więc może się okazać że tej planety już niema bądź coś się z nią stalo.Kolejna sprawa to ciągle rozszerzający się wszechświat , a co za tym idzie ciągle zwiększające się odległości i oczywiście czas dotarcia obrazu czy misji załogowej ( jeśli kiedykolwiek cywilizacja ludzka będzie posiadała taką technologię).

Czasem fajnie jest obejrzeć jakiś sci-fi ale może by było to możliwe tylko musiałby się pojawić ktoś kto totalnie przewróciłby obecną naukę opierającą się głównie na 3 stałych(prędkość światła,masa elektronu,liczba avogadro) co jest mało prawdopodobne biorąc pod uwagę że założenia matematyczne (m.in oparte na tych stałych) sprawdzają się empirycznie.

A kotu jeśli chciałbyś pobawić się w astronoma wystarczy zwykla luneta(czasem nawet lornetka) i dobre mapy nieba ;).

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-08 20:43:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-09-07 11:24:48
Posty: 5976
Lokalizacja: Stettin
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 60
Nie tyle taka jak Ziemia, bo ma bodajże 3 razy większą grawitacje(nie mam zielonego pojęcia jak oni to umieją obliczyć skoro ona jest 20 lat świetlnych* od nas) temperatury są minusowe(a niby ma być woda w stanie ciekłym).

Zamiast wojen czy innych mniej potrzebnych rzeczy, mogliby zainwestować i naprawdę spróbować wymyślić jakiś silnik zdolny pokonać taką odległość w ciągu dajmy na to połowy życia....

Pewnie Jumper jak mówisz, nie za naszych czasów, ale patrząc jak ta technika się rozwinęła w ciągu ostatnich 100 lat, można w ciemno strzelić, że za 100 kolejnych już będzie to możliwe.







* 1 rok świetlny = 0,3066 pc = 63241 j.a. = 9,4607·1015 m

W szacunkowych obliczeniach przyjmowana jest zazwyczaj wartość przybliżona ≈ 9,5 bln km.

_________________
ObrazekObrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-08 21:18:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007-02-18 22:58:59
Posty: 356
Płeć: Nieokreślona
Pochwały: 9
Tak naprawdę wszystkie te metody to teorie , ale mniej więcej to wygląda tak że oni obserwują gwiazdę ( widmo ) i szukają zaćmień ( o stałej powtarzalności ) potem wykluczają pulsary, gwiazdy podwójne potrójne etc. znając widmo wiedzą mniej więcej jaka jest wielkość gwiazdy , jej wiek i tak dalej. Więc znając wielkość , typ gwiazdy mogą mniej więcej "wyznaczyć" wielkość planet potem w zależności od odległości od gwiazdy określić jaki klimat tam może panować ale to też może być popis ich wyobraźni bo i tak nikt tego nie sprawdzi :).

Maksymalną dostępną prędkością jest prędkość światła ( to jest właśnie jedno z założeń obecnej fizyki) więc jakikolwiek obiekt jeśliby osiągnął te prędkość(teoretycznie jest to możliwe) i tak potrzebowałby ogromnej ilości czasu aby tam dotrzeć i wrócić ...

Technika cały czas idzie do przodu ale są pewne ograniczenia których nie da się obejść np. minimalizacja elektroniki gdzie dochodzi się do momentu w którym prawa fizyki klasycznej przestają obowiązywać na rzecz fizyki kwantowej. Kolejny problem to źródło energii które by było bardzo mocne a o niewielkich gabarytach ... Obecna nauka jest równiez spowalniana przez ogromne koncerny którym nie na rękę jest zbyt duża innowacyjność bo wtedy traciłby zyski i zwiększały koszta na badania.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-08 23:42:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-04-22 14:31:19
Posty: 8750
Lokalizacja: Mikołów
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 127
a mnie się marzy, żeby istniały takie Gwiezdne Wrota jak w serialu ;) nawet matka mnie kiedyś zapytała (jak był pierwszy odcinek Atlantydy) czy bym się wybrał w taką podróż i ofc powiedziałem, że jak najbardziej, gdybym mógł :D

kto wie, czy podróżowanie w hiper przestrzeni nie jest możliwe :D

co do życia na innych planetach, to oglądaliśmy na angielskim w zeszłym roku program "Explorations" (z Discovery bodajże) o tym, gdzie można ewentualnie się przenieść gdyby Ziemii się coś stało - oczywiście padło na Mars i któryś z księżycy Jowisza chyba.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-10 13:26:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-08-14 12:16:55
Posty: 1053
Lokalizacja: Miasto Boga
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 13
Łącząc astronomie z KO mogę dopowiedzieć, że w gwiazdozbiorze Skorpiona (mój znak zodiaku) najjaśniejszą z gwiazd jest Antares (700 razy jaśniejsza od słońca) oraz znajduje się też Shaula, która jest drugą gwiazdą po Antaresie. Jak widać KO to nie tylko rozrywka :D

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-10 13:31:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-09-07 11:24:48
Posty: 5976
Lokalizacja: Stettin
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 60
Cytuj:
Antares (α Scorpii) jest gwiazdą podwójną, najjaśniejszą w gwiazdozbiorze Skorpiona


Å»eby było śmieszniej kiedyś pracując w magazynie hotelu Radisson, przywozili nam wino Antares :D

a Shaula i Lesath to też gwiazdy, ale większe też dlatego i w KO są odpowiednio dobrane :)

_________________
ObrazekObrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-10 13:44:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008-05-24 15:02:32
Posty: 561
Lokalizacja: WRz koło Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 3
Jeśli gdzieś tam istnieje życie (a wątpię żeby na takiej ilości planet nic nie było) to szczerze wątpię że będzie podobne do ziemskiego, wszystko się inaczej kształtuje a szansa na taki sam wygląd jest prawie zerowa :)

[ Dodano: 10 Paź 2010, 2010 17:39 ]
Znalazłem film dokumentalny który dosyć ostro zmienił moje poglądy na niektóre rzeczy


http://www.youtube.com/watch?v=4znEQRzI ... re=related


Polecam

_________________
Odi profanum vulgus et arceo

Trusted list:
BPmasterPL
MaRBLeR
MrSiureX


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-10 22:28:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007-03-22 16:55:12
Posty: 713
Lokalizacja: Ostróda
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 5
bez kitu oba filmiki zabijaja ja zawsze wierzylem w takie rzeczy ze istnieje zycie pozaziemskie jestem nawet w 100% pewny ze kiedys nas rozpierdola ale mam tez skryta nadzieje ze czlowiek wkoncu zbierze armie jakis rakiet i wypierdoli w kosmos zeby odkryc nieznane chce dozyc tych chwil kiedy bedzie wiadomo kto jest jeszcze tam u gory ...:)

_________________
http://images2.fotosik.pl/89/2bb19a096ffb0cf8.png
http://img116.imageshack.us/img116/2125/hehevq8.png


Ostatnio edytowano 2010-10-11 20:04:18 przez domanspoxxa, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-11 19:23:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-09-07 11:24:48
Posty: 5976
Lokalizacja: Stettin
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 60
Jakiś kolejny spisek wybuchł niby


Cytuj:
Czy NASA próbuje przed nami coś ukryć? Ostatnie wydarzenia wywołały falę spekulacji wśród zwolenników teorii spiskowych. Poważna dyskusja została zainicjowana przez działania samych pracowników amerykańskiej agencji, którzy dokonali modyfikacji jednego ze zdjęć przed umieszczaniem go na oficjalnej stronie organizacji. Najbardziej śmiałe hipotezy zakładają, że NASA próbuje ukryć przed nami fakt istnienia innych cywilizacji w Układzie Słonecznym.



Afera wybuchła po tym jak jedna z pracownic NASA przerobiła w programie graficznym zdjęcie księżyców Saturna, które zostało niedawno wykonane przez orbiter Cassini. Po dokonaniu kilku przeróbek, fotografia przedstawiająca księżyce Dione i Tytan została umieszczona jako "zdjęcie dnia" w oficjalnym serwisie NASA.



Manipulacja pracowników NASA nie umknęła czujnej uwadze internautów. Jeden z nich przygotował film, który naświetla działania agencji. Na klipie wyraźnie widać, że po znacznym podwyższeniu poziomu jasności, zza mniejszego księżyca Dione wyłania się wielka plama, pod którą kryje się prawdopodobnie olbrzymich rozmiarów obiekt. - poinformował serwis news.com.au. Zdaniem autora filmu, to kolejny solidny dowód na "przekręty", za którymi stoi NASA i rząd.


Po ujawnieniu "afery" szybko okazało się, że dokonana przeróbka jest dziełem Emily Lakdawalla. Jej zdaniem, dokonanie odpowiednich korekt w fotografii było konieczne ze względu na sposób wykonywania zdjęć przez orbiter Cassini. "Cassini robi kolorowe zdjęcie poprzez wykonanie po sobie kolejno trzech fotografii przez filtry czerwony, zielony i niebieski." - wytłumaczyła na forum Lakdawalla. "W przedziałach czasowych, które oddzielały trzy kolejne slajdy, Dione poruszył się, więc jeśli zrobiłabym proste kolory składowe, to Tytan wyglądałby dobrze, ale nie Dione albo Dione wyglądałby nieźle, ale nie Tytan."



Tłumaczenie pracownicy NASA nie dla wszystkich okazało się wystarczające. "Wciąż jestem nastawiony do tego sceptycznie. Przecież ktoś mógł kazać jej coś wyciąć." - napisał w komentarzu, w serwisie YouTube DominatorPS3, który wcześniej odkrył dokonane przez NASA matactwo.


a tu filmik z owej akcji http://studio.wp.pl/i,Co-ukrywa-NASA,mi ... wideo.html



anyway a myślicie, że za naszego życia znacząca asteroida czy meteoryt uderzą w Ziemie i zginiemy, bądź jakaś część populacji wyginie ? w końcu za jakieś 20 pare lat ma dojść do takiego zdarzenia, a podobne odbyło sie 104 lata temu i wyniszczyło Syberie(a przecież nawet nie uderzył w Ziemie tylko wybuchł na wysokości 10km

_________________
ObrazekObrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-11 19:38:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008-05-24 15:02:32
Posty: 561
Lokalizacja: WRz koło Tarnowa
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 3
Polecam film który podałem wcześniej, tam jest sporo dowodów na utajnianie informacji o innych stworzeniach (jeśli tak to można nazwać)

_________________
Odi profanum vulgus et arceo

Trusted list:
BPmasterPL
MaRBLeR
MrSiureX


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-15 18:29:29 
Offline

Dołączył(a): 2010-03-15 15:05:09
Posty: 1352
Lokalizacja: z RED CHESTA :)
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 19
Dzisiaj słyszałem że niedaleko Gliese 581g odkryli 2 planetę która też niby jest podobna do Ziemi


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Style created by © Matti, gry komputerowe, reklama sem reklama seo

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group Change colors.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.023s | 14 Queries | GZIP : Off ]


Sponsorem naszego serwera FTP jest e-utp.net