Ogłoszenie

Strefa czasowa: UTC + 1

Teraz jest 2024-05-23 09:16:29
Łączny czas online:



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Opowie?? Devile'a
PostNapisane: 2005-12-03 19:24:23 
Offline

Dołączył(a): 2005-08-12 22:31:10
Posty: 192
Lokalizacja: stolYca
Płeć: Mężczyzna
Nie wiem czy b?dzie dla was bardziej szokuj?ce to, ?e Drako ju? nie jest GM na Diezie, czy te? to, ?e Draco to ja? W ka?dym razie we?cie sobie jakie? piwo, troche popcornu, bo to b?dzie baaardzo d?ugi post, ale uwierzcie mi, warto to przeczyta?.

Zanim zaczne wam opowiada? dlaczego nie jestem ju? GM, opowiem wam kim by?em i czym si? tam zajmowa?em

Wszyscy znaj? mnie jako Devile, lider...by?y lider klanu Blood (to kolejny d?ugi temat). Mam 33 lata, jestem in?ynierem z paroma certyfikatami w dziedzinie komputer??w, g???wnie z Linuxa i sieci, mam ?one i dziecko. Zacz??em gra? dok?adnie w dzie?, kiedy pojawi? si? Diez. Wkr??tce Blood sta? si? najlepszym klanem, a ja pojawi?em si? w ?wietle reflektor??w. Pod koniec stycznia zosta?em shakowany, klan rozwi?zano, a ??wczesny KOL Admin (pierwszy), m??wi?, ?e to nie by?a wina K2. Zdecydowa?em si? wzi?? sprawiedliwo?? we w?asne r?ce, znalaz?em pierwsz? dziur? w ich stronie, odzyska?em swoje konto oraz wiele innych i zg?osi?em to do K2. Stara historia.

Od tego momentu rozpocz??y si? moje kontakty z K2. Na stanowisku KOLA pojawi? si? Daniel Ko, kt??rego pozna?em osobi?cie w po?owie lutego. Wtedy zacz??em aktywnie pomaga? K2 w polepszaniu gry. Pocz?tkowo pracowa?em jako pomocnik Halcyona (najlepszy GM w historii), a p???niej jako samodzielny GM. Przydzielono mnie do Beramusa i u?ywa?em imienia Kenjuro. Lubie my?le?, ?e robi?em tam dobr? robot? i w zamian za to dostawa?em co raz to nowsze dost?py do narz?dzi GMa.

W tym czasie klan SULTANs niszczyli Xigenon, wsz?dzie by?y dupowane itemy a Daniel mia? w swoich r?kach tak du?o porjekt??w na raz, ?e zmierzali?my do nik?d. Zaoferowa?em wi?c, ?e mog? sprawdzi? logi z trad??w, ?e zrobie ma?y program, kt??ry b?dzie je skanowa?, a nast?pnie sprawdza? kto dupowa?. Jestem ekspertem w Linuxie od 10 lat, wi?c napisanie takiego skryptu to by?a bu?ka z mas?em. Zbanowa?em nie mniej ni? 5000 os??b. To by?o szale?stwo. Serwery zacz??y wygl?da? lepiej. Logi z trad??w nie tylko odkrywa?y duper??w, ale tak?e nielegalne itemy i ich ?r??d?a. W ko?cu uda?o nam si? pozby? MoDa, Ceasara i ich przyjaci??? z USKO.

GM na Diezie by? HairStyle i dochodzi?y do mnie i do Moraxa r???ne niepokoj?ce screeny. Farmowa? moby z paroma przyjaci???mi. Zrobili?my dochodzenie i okaza?o si?, ?e jego kontem gra? jaki? jego znajomy. Mia?em nieprzyjemny obowi?zek zbanowa? jego konto. Diez straci? GM, wi?c Daniel zapyta? czy nie zechcia?bym zosta? GM dop??ki nie znajdzie jakiego? zast?pstwa. Tak, wiem ?e granie i GMowanie na tym samym serwerze to kiepski pomys?, poniewa? zawsze b?dzie jaki? konflikt interes??w, ale stara?em si? z ca?ych si?, aby nie stawia? si? w tego typu sytuacjach, a kiedy to si? sta?o, zrobi?em to co nale?a?o, nawet je?li byli w to zapl?tani przyjaciele z realnego ?ycia.

Zacz??em blisk? wsp???prace z Atlantis_1(Morax), Wagyarem i mee (Mr Green, nareszcie twoja osobowo?? b?dzie ujawniona). Ka?dej nocy sprawdzali?my listy podejrzanych ludzi. Sprawdzali?my ich itemy, histori? trad??w i sprawdzali?my czy s? legalni czy nie. Je?li nie, kasowali?my itemy, dawali?my bany, itd. Zastanawiali?cie si? dlaczego Diez to najczystszy serwer? Teraz ju? wiecie. To wszystko dzi?ki zespo?owi 4 ludzi, kt??rzy spotykali si? prawie ka?dej nocy na ventrilo i pozbywali si? oszust??w. Na moje zast?pstwo przyszed? Ambiate, ale nie wytrzyma? d?ugo, prawdopodobnie by? zbyt zaj?ty zabijanie bishop??w na Aresie i sprawdzaniem drop rat??w.

Wszystko sz?o ?wietnie, ale Daniel rozpocz?? nowy projekt, na w?asn? r?ke i zerwa?o to jego kontakty z K2. Kiedy to si? sta?o, w po?owie lipca, wszyscy GM z zewn?trz, jak ja i Morax, zostali usuni?ci, a nowym KOLA zosta? Arestides/James. Ci?gle mia?em swoje kontakty na MSN ?eby m??c zg?asza? ludzi, kt??rzy czituj?, ale straci?em ca?kowicie dost?p do narz?dzi GMa.

Jakie? 2 miesi?ce temu, skontaktowano mnie z Jamesem i zaoferowano mi ponownie zostanie GM, tym razem na Cypherze. W tych czasach, bez dost?py do narz?dzi GM serwery by?y zape?nione ogromn? ilo?ci? ?mieci, a ekonomia sz?a na dno. Na Cypher poszed?em jako Kenjuro (Kenjuro_Orc i Kenjuro_Human). Ten serwer to by? jeden wielki ba?agan. Wsz?dzie byli ludzie u?ywaj?cy KOKO, duperzy, itemy z FT, a ja nie mog?em sprawdza? item??w, kont, niczego. Mia?em tylko konto GMa do biegania dooko?a i zg?aszania ludzi. Nie mo?ecie sobie wyobrazi? jakie to frustruj?ce, szczeg??lnie je?li tam nie grasz, a masz tylko posta? GMa, kt??ra sprawia, ?e wszyscy u?ytkownicy KOKO townuj? si? kiedy si? zbli?asz. Banowa?em ludzi, ale kary za KOKO by?y ?mieszny, przez co moja praca sz?a na marne. Banowa?em jakie? 20 os??b ka?dy dnia, na 3 dni, a nast?pnego na tych samych spotach by?o 100 kolejnych.

Jaki? miesi?c temu przenios?em si? na Dieza i zacz??em u?ywa? swojego starego konta Drako (inne). James powiedzia? mi, ?e moje konto GM na Cypherze zosta?o usuni?te. Nigdy nawet tego nie sprawdzi?em. By?em nawet bardziej ni? szcz??liwy, ?e wr??ci?em na Dieza, ?e mog?em czy?ci? w?asny serwer. Sprawdza?em serwer kilkoma r???nymi kontamim, aby KOKO mnie nie mog?o wykry?. Zbanowa?em ogromn? ilo?? ludzi. W kr??tce to samo zacz??a robi? Jessica, wi?c by?o coraz lepiej. Musieli?my zaczyna? wszystko od pocz?tku, ale kary zacz??y wzrasta?, serwer zacz?? wygl?da? coraz lepiej, u?ytkownicy byli zadowoleni.

Ale ta ca?a rado?? sko?czy?a si? 2 dni temu. Kiedy zajmowa?em si? po raz kolejny shakowaniem rebelde20, zosta?em oskar?ony przez Jamesa o korupcj?, shakowanie rebelde20, adem22 i wielu innych ludzi, u?ywanie luk systemowych w SQL, sprzedawanie item??w na ebay, zak?adanie party z r???nymi graczami i dawanie im item??w. Zosta?em oskar?ony, os?dzony i skazany na ?mier? w ci?gu paru minut. Prawie ?adnych szczeg???ow i praktycznie bez szans na obron?. Jednocze?nie powiedzia? mi, ?e moje imie nie zostanie oczernione (wiecie, w nagrod? za bycie dobry ?o?nierzem, zanim sta?em si? "skorumpowanym GM") i zasugerowa? mi, ?ebym powiedzia?, ?e odchodz?, bo chce sp?dzi? wi?cej czasu z rodzin?. Ola? to! Opowiem ca?? histori?!

By?em w SZOKU. Co si? do cholery dziej?? Nic co m??wi? nie mia?o najmnieszego sensu. Kiedy zacz??em z nim rozmawi?c, uspokoi? si? i wys?a? mi kilka screen??w, gdzie Kenjuro_Orc jest w party z kilkoma lud?mi, kt??rych nigdy nie widzia?em na oczy i farmow?? bossy zwane Messenger of God Pathos (czy ten syf wog??le co? dropi??). Oczywiste, ?e to nie by?em ja, bo ja u?ywa?em postaci Drako_Orc i Drako_Human, a ten kole? na dodatek m??wi? po turecku. Ka?dy kto mnie zna, wie ?e jestem Peruwia?czykiem, a m??j turecki ogranicza si? do s???w typu "slm" i "baba", pozatym nie pami?tam ju? ile razy by?em oskar?any o rasizm i nienawi?? w stosunku do turk??w. Pozatym po nazwach klan??w na tych screenach by?o oczywiste, ?e to nie m??g? by? Diez.

W kr??tkim czasie do ca?ego K2 zosta?y wys?ane maile, informuj?ce o mojej korupcji. W tym samym czasie Godfrey (turecki GM) opowiada? wszystkim, ?e ODDA?EM moj? posta? GM turkom. Czy? to nie jest mo?liwe, ?e zrobi?em to wszystko sam? Teraz wersja by?a taka, ?e odda?em moj? posta? GM, a tak?e dost?p do narz?dzi GM (do kt??rych dost?pu nie mia?em!)

Zrobi?em swoje w?asne ?ledztwo i w ci?gu dw??ch dni dowiedzia?em si? o co w tym wszystkim chodzi. Jak wielu z was ju? wie dzi?ki postom na tym forum (ranking), moje konto GM na Cypherze, zosta?o shakowane, a kto? shakowa? r??wnie? konto InfiniteMadness z Xigenona. Nie mam poj?cia czy konto z Cyphera by?o ci?gle GM, czy haker da? mu prawa GM od nowa, ale zosta?o ono u?yte ?eby zrobi? ba?agan na Cypherze i prawdopodobnie z tego samego komputera zosta?o u?yte ?eby zrobi? tyle g??wna, o kt??re ja zosta?em oskar?ony.

Pytanie brzmi: Dlaczego, skoro wiedz? ?e IP pochodzi z Turcji, ci?gle utrzymuj? to chrzanienie moim skorumpowaniu? Zapyta?em Jamesa czy chodzi tu o jakie? prywatne spory, ale powiedzia? ?e nie. Naprawd? nie wiem co si? tutaj sta?o. Pozatym powiedziano mi, ?e moje konto GM zosta?o zbanowano od razu po tym incydencie 2 dni temu, ale DZISIAJ, ten sam cz?owiek, albo cholera wie kto, by? online na Cypherze i nawet zrobi? z tego kilka screen??w. Jakim cudem zosta?o ono odbanowane??? Jakim cudem mia? m??j login i has?o? Dlaczego K2 nigdy nic nie m??wi i obwinia mnie za ca?y ten ba?agan?

Nie wiem, i ju? mnie to nie interesuje. Nawet je?li dojd? do tego, ?e nie by?em w to zamieszany i b?d? mnie przeprasza? (to si? raczej nigdy nie stanie, szczeg??lnie po tym po?cie), nie wr??ce. Od miesi?cy widzia?em raporty o prawdziwej korupcji GM??w, ale nic si? nie dzia?o. Wychodzi?em z siebie ?eby wykonywa? swoj? prac? najlepiej jak mog?em, a zosta?em os?dzony w ci?gu minut bez mo?liwo?ci obrony. M??wi mi to ca?kiem sporo o tym, jak wiele mieli oni dla respektu.

Oznacza to, ?e nie b?dzie ju? wi?cej Kenjruo/Drako, nie b?dzie wi?cej pomocy ode mnie, nie b?dzie kontakt??w z K2, nic a nic. Jest mi naprawd? przykro, ?e si? to ko?czy w ten spos??b. Naprawd? sprawia?o mi przyjemno??, ?e mog?em zrobi? co? po?ytecznego dla naszej spo?eczno?ci, ale nie jestem w stanie kontrolowa? tego typu sytuacji.

Nie pozosta?o mi nic innego jak tylko podziekowa? kilku ludziom:

Halcyon: By?e? najlepszym GM i przyjacielem przez ca?y ten czas. Pr??bowa?em pod??a? twoimi ?ladami. Dzi?ki za twoje wsparcie, pomoc i przyja??

Ian: Naprawd? ci? szanuje i uwa?am za profesjonaliste. Jeste? ?wietnym kolesiem z poczuciem humoru. B?dzie mi brakowa?o codziennych rozm??w.

Sean: kolejny profesonalista. Mam nadziej?, ?e pewnego dnia odnajdziesz swoje jaja i zaczniesz robi? to co jest najlepsze dla gry, a nie tylko wykonywa? rozkazy jak robot, bo jeste? jednym z ostatnich ludzi, kt??rzy mog? co? zmieni?.

Prem/Syed Asif (nie ten Syed o kt??rym ludzie my?l?): jeste?cie wspaniali. Prem jeste? najszybszym cz?owiekiem na ?wiecie z tym narz?dziem do banowania. Dzi?ki za wszystko!

Jessica: najmilsza dziewczyna jak? znam, ?ycz? ci du?o szcz??cia jako GM jak i w relanym ?yciu. B?dzie go potrzebowa?. Ostro?nie z komendami GMa.

Madness: Mimo i? dawno si? nie widzieli?my rozmawiali?my jak starzy znajomi. ?wietna osoba, lubi?em by? cz??ci? zespo?u razem z tob?.

Wagyar, Dean, mee: Wagy, zatrzymaj prezent (dar?), zas?u?y?e? na niego, lubie ci? jako osob?. Dean, b?d? bardziej optymistyczny i przesta? obra?a? ludzi. mee do zobaczenia w czasie weekendu idziemy na pare piw.

ranking: trzymaj tak dalej stary. Nawet nie wyobra?asz sobie jak bardzo K2 nie nawidzi tej strony, a ilu GM??w szuka w niej cziter??w. By?e? naprawd? pomocny. Zostane ?eby pom??c moderowa? to forum.

James: ehh James, gdzie powinienem zacz??? Powinienem zrobi? nowy temat tylko po to, ?eby m??wi? o tobie, ale nie b??j si?, nie b?de ci? oskar?a? ani nic w tym stylu. Jeste? mi?ym facetem kiedy masz dobry humor, naprawd?. Niestety, przez 90% czasu masz z?y humor i zachowujesz si? jak kutas. Zawsze by?em z tob? szczery i w?a?nie tak my?le. Pami?taj, ?e zawsze uczymy si? od innych, a nikt nie wie wszystkiego. Osi?gniesz znacznie lepsze wyniki je?li b?dziesz traktowa? ludzi z szacunkiem. Pami?taj, ?e to klient jest na pierwszym miejscu. Spr??buj zobaczy? ca?y obraz, a nie tylko wybrane fragmenty. Satysfakcja klienta mo?e by? dobrym pocz?tkiem. Znajd? jakie? sensowne zabezpieczenie przeciw hakerom! Firma specjalizuj?ca si? w tego typu zabezpieczeniach bez problemu wyt?umaczy ci gdzie s? b??dy i luki w zabezpieczeniach. Zostaw to g??wnian? stron? i przejd? na Linuxa + PHP (znajd? profesjonalnego programist? PHP). Ulpesz firewall, zdob?d? IPS (system ochrony przed wtargni?ciami), a nie b?dzie ju? atak??w na baze SQL. I pami?taj ?e ci?gle mo?esz robi? numery nawet z tymi zabezpieczeniami. ?ycz? szcz??cia, b?dziesz go bardzo potrzebowa?. Mam nadziej? ?e si? czego?ode mnie nauczy?e?

K2: widze K2 jako alkoholika, kt??ry wie ?e ma problem, ale nie szuka pomocy. Wydaje im si?, ?e problem jest wewn?trz, ale prawda jest taka, ?e hakerzy przej?li USKO dawno temu. S? w stanie shakowa? ka?dego, nawet GM??w, tworzy? konta GM, dodawa? temy, banowa?/odbanowywa?. Robi? co chc? i kiedy chc?. Czas zacz?? szuka? pomocy na zewn?trz i zatrudni? firm?, kt??ra zabezpieczy wasz? sie? i poprawi wszystko co macie. Je?li b?dziecie pr??bowali to robi? sami stracicie tylko du?o klient??w i zepsujecie resztki swojej i tak zepsutej ju? reputacji.

Co si? teraz ze mn? stanie, nie wiem, Prawdopodobnie zostane zbanowany za ten post, nie jestem pewien. Chcia?bym ci?gle gra?, od czasu do czasu, pogada? na ventrilo z przyjaci???mi, troch? pkowa?. Kto wie.

Dla wszystkich was, tych zakonych w KO, jak i tych kt??rzy go nienawidz?: powodzenia, mi?ej zabawy. Chcia?bym powiedzie?, nie tra?cie nadzieji w t? gr?, wszystko b?dzie dobrze, ale nie mog? was ok?amywa?. Straci?em swoj? wiar?. Mo?e pewnego dnia b?dzie lepiej.

Wszystko co mog? powiedzie? to to, ?e by?a to ?wietna zabawa.

Kenjuro/Drako odmeldowuje si?.


Przet?umaczy?em to w miar? mo?liwo?ci, czasem trzeba by?o troch? zmieni? dos?owno?? ?eby odda? sens, czasem poprostu nie wiedzia?em co znacz? niekt??re s?owa :p ale chyba oddaje przekaz.

pozdro

_________________
a nie b?dzie avika...aviki mnie nudz?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-12-03 19:31:17 
Offline

Dołączył(a): 2005-06-21 14:30:21
Posty: 1955
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 1
Lepiej przet?umacz bardziej aktualne tematy. Ale i tak brawo ?wietna robota.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-12-03 20:38:16 
Offline

Dołączył(a): 2005-08-12 22:31:10
Posty: 192
Lokalizacja: stolYca
Płeć: Mężczyzna
Co racja to racja, temat bardzo aktualny, ale wyda?o mi si?, ?e przeszed? zbytnio bez echa w?r??d polskiej sceny, ma?o kto wog??le go widzia?, a wyja?nia bardzo wiele, np. to jak dosz?o do ery dup??w (dla tych kt??rzy nie wyj?li z tekstu - arestides zabra? w?adze GMom i nie mogli oni banowa?) i ca?e zak?amanie K2.

Po drugie, ostatnio ci??ko znale?? jaki? ciekawy, warto?ciowy tekst :)

_________________
a nie b?dzie avika...aviki mnie nudz?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-12-03 21:06:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-04-30 22:46:12
Posty: 471
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 2
Eh... G?upota K2 i turk??w nie zna granic :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-12-03 22:23:38 
Offline
Forumowy bot administracyjny
Forumowy bot administracyjny
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-07-06 23:19:54
Posty: 3144
Lokalizacja: 100lica
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 9
no ja mai?em to szcz??cie ?e przeczyta?em ten text od razu jak powsta? i znam angielski na tyle dobrze ?eby to zrozumie?

a co do tego ze polska scena o tym nie m??wi?a nic opr??cz schouta to prawda

btw. teraz jest jaki? d?ugi topic na rankingu, ch?tnie bym przeczyta? ale ne chce mi sie my?le? nad tym co czytam :D



edited:

dobra t?umaczenie po tym jak przebrno??em przez nie po raz drugi :D

_________________
Zapraszam na http://blog.jatokor.net
Zajęty ? Zobacz posty nieprzeczytane [10429] 125950

Utrzymanie strony- 1300 zł, internet- 100zł, dać komuś bana- bezcenne
Ludzie teŻ się cieszą, kogoś zabiją, kogoś powieszą
Lama, lamer - osobnik, który nie wie, Że nie wie, tym samym mniema, Że coś wie, mimo, Że nie wie

Cat^ napisał(a):
spoko dla mnie nadal masz 16 lat, bo tak mi sie utrwaliło

Cat^ napisał(a):
ze wszystkich co grali na ZłotymWarkoczu z pacanem to najlepiej wypadł jatokor

Pacan napisał(a):
bo pamietam chyba najlepiej grales na zlotym, zwierzaki koty i scary sie chowaja

Obrazek Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-12-06 19:52:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-09-17 18:48:56
Posty: 85
Lokalizacja: El Morad ÂŁĂłdÂĽ
Płeć: Mężczyzna
...szacunek dla Drako


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-12-09 15:48:19 
Offline

Dołączył(a): 2005-03-22 20:24:44
Posty: 788
Płeć: Mężczyzna
ciekawe kto zast?pi jego miejsce ..... je?li robi? na tylu serwach .... tzn ?e b?dzie teraz jeszcze wi?kszy burdel ni? wcze?niej ZzZzzz ..... m??j jeden dzie? w cz ( 3h ) --> 28 ss z KOSPem LOL .....

_________________
zarabianie kasy za clicanie na linki :>

Bux - 0.01c za click


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2005-12-13 21:41:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2005-04-10 21:20:12
Posty: 5092
Płeć: Mężczyzna
Pochwały: 5
czytalem ten post jako jeden z pierwszych nawed bylem swiadkiem rozwiazania bood klanu ale co mialem pisac jak wszystko zostalo juz napisane po prostu smutno mi z tego powodu i tyle :(

_________________
www.poomoc.pl
There is nothing in this world worth believing in...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Style created by © Matti, gry komputerowe, reklama sem reklama seo

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group Change colors.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
[ Time : 0.024s | 14 Queries | GZIP : Off ]


Sponsorem naszego serwera FTP jest e-utp.net